Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová TASR
11. marca 2024, 7:48
Čas čítania 0:29

AKTUÁLNE: Novelu Trestného zákona ministerstvo zverejnilo v Zbierke zákonov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ministerstvo zverejnilo aj uznesenie Ústavného súdu.

Novelu Trestného zákona už zverejnili v Zbierke zákonov. Ministerstvo zverejnilo aj uznesenie Ústavného súdu, ktoré pozastavuje niektoré zmeny. Minister spravodlivosti Boris Susko tak zverejnil novelu len pár dní pred jej účinnosťou, informujú Aktuality.sk.

Novela trestných kódexov prijatá v decembri vládnou koalíciou nadobúda účinnosť 15. marca. Ústavný súd však rozhodol o pozastavení viacerých jej častí ešte pred zverejnením novely v Zbierke zákonov SR. Pozastavenie sa týka všetkých schválených zmien v Trestnom zákone, zákone o trestnej zodpovednosti právnických osôb a niektorých paragrafov Trestného poriadku.

ÚS zároveň prijal návrhy prezidentky SR Zuzany Čaputovej a opozičných strán na posúdenie ústavnosti novely na ďalšie konanie. Návrhom na pozastavenie účinnosti vo zvyšnej časti vrátane rušenia Úradu špeciálnej prokuratúry súd nevyhovel. Špeciálna prokuratúra sa tak zruší od 20. marca.

Domov
Zdieľať
Diskusia