Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
12. marca 2024, 18:00
Čas čítania 0:33

Rezort vnútra pripravuje novú súťaž na automatizované radary, tá pôvodná bola podľa Šutaja Eštoka neprehľadná

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nové radary bude rezort financovať primárne z plánu obnovy.

Ministerstvo vnútra SR pripravuje novú súťaž na automatizovaný systém odhaľovania porušení cestnej premávky. Spustilo prípravné trhové konzultácie s termínom na prihlásenie do 22. marca. Vyhlásenie verejného obstarávania predpokladá rezort v máji. Vyplýva to z informácií zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.


„Účelom prípravných trhových konzultácií je oslovenie hospodárskych subjektov, ktoré sa zaoberajú dodávkou cestných rýchlomerov, analytických kamier a vytvorením IT diela s cieľom získania informácií potrebných pre nastavenie požiadaviek a podmienok pripravovaného verejného obstarávania,“ uviedol rezort v materiáli.

Pôvodná súťaž 

Pôvodnú súťaž na 279 stacionárnych radarov a analytických kamier na automatizované odhaľovanie niektorých dopravných priestupkov zrušili bez určenia víťaza. Aktuálny minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) ju v decembrovom rozhovore pre TASR označil za neprehľadnú. Poukazoval tiež na stovky evidovaných námietok. Predpokladaná hodnota zákazky bola 72,7 milióna eur bez DPH. Radary bude rezort financovať primárne z plánu obnovy.

Domov
Zdieľať
Diskusia