Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
19. marca 2024, 19:59
Čas čítania 0:36

POSLEDNÝ PRIESKUM: Prezidentské voľby by vyhral Peter Pellegrini

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Prieskum realizovali v dňoch 11. až 18. marca na vzorke 1 000 respondentov telefonickou metódou.

Prezidentské voľby by v marci vyhral predseda parlamentu Peter Pellegrini s podporou 52,9 percenta voličov. Exminister zahraničných vecí Ivan Korčok by skončil druhý so 47,1 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu Analýzy Na hrane televízie Joj 24.


Prvé kolo prezidentských volieb by vyhral Pellegrini, získal by 40,4 percenta hlasov. Korčok by postúpil z druhého miesta s 38,6 percenta. Štefana Harabina by v prvom kole volieb volilo 10,3 percenta respondentov. Nasledovali by Igor Matovič (2,9 percenta) a Krisztián Forró (2,7 percenta).

19. marca 2024, 18:00 Čas čítania 0:40 FACE TO FACE s Igorom Matovičom: O Pellegrinim viem „hlboko nemorálnu“ informáciu FACE TO FACE s Igorom Matovičom: O Pellegrinim viem „hlboko nemorálnu“ informáciu

Menej ako dve percentá hlasov by získali Ján Kubiš (1,9 percenta), Marian Kotleba (0,8 percenta) a Patrik Dubovský (0,7 percenta). Poradie by uzavreli Róbert Švec (0,5 percenta) a Milan Náhlik (0,3 percenta). Kandidát Andrej Danko by podľa prieskumu mal 0,9 percenta, v priebehu zberu dát však odstúpil v prospech Harabina.


Prieskum realizovali v dňoch 11. až 18. marca na vzorke 1 000 respondentov. Zber dát sa uskutočnil metódou telefonického zberu.

korcok, pellegrini
Zdroj: TASR/Jakub Kotian, ministerstvo zahraničných vecí
Domov
Zdieľať
Diskusia