Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. apríla 2024, 10:36
Čas čítania 0:25

Rusko tvrdí, že zadržalo výbušniny ukryté v pravoslávnych ikonách. Vraj ich prepravili cez Európsku úniu vrátane Slovenska

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

V náboženských ikonách niekto ukryl 70 kilogramov výbušnín a výbušných zariadení.

Ruská bezpečnostná služba FSB zadržala desiatky kilogramov výbušnín poslaných z Ukrajiny a ukrytých v pravoslávnych ikonách, ktoré vraj niekto prepravil cez Európsku úniu vrátane Slovenska. FSB to oznámila v utorok.


Výbušniny zadržali pri kontrole nákladu v ruskej Pskovskej oblasti blízko hraníc s Lotyšskom, spresnila FSB vo vyhlásení. Podľa FSB pašeráci prevážali výbušniny z Ukrajiny cez Európsku úniu. Náklad smeroval cez Rumunsko, Maďarsko, Slovensko, Poľsko, Litvu a Lotyšsko do Ruska. V ikonách sa nachádzalo 70 kilogramov podomácky vyrobených výbušnín a výbušných zariadení.


FSB zadržala jednu osobu a snaží sa vystopovať všetky osoby podieľajúce sa na tomto čine vrátane cudzincov, ktorí majú následne čeliť súdnym konaniam v Rusku.

Ruská bezpečnostná služba FSB.
Ruská bezpečnostná služba FSB. Zdroj: Wikipedia / Kimbichlich
Domov
Zdieľať
Diskusia