Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
3. apríla 2024, 8:17
Čas čítania 0:28

Tisícky Slovákov majú nárok na diaľničnú známku zadarmo. Ušetriť tak môžu desiatky eur ročne

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Stačí vyplniť jednoduchý formulár.

Množstvo Slovákov má nárok na bezplatnú diaľničnú známku, vďaka čomu ročne ušetria desiatky eur. Žiadosť o oslobodenie od platenia diaľničnej známky môžu podať všetci držitelia parkovacieho preukazu pre fyzickú osobu so zdravotným postihnutím (ZŤP), prípadne ich zákonní zástupcovia.

Žiadateľom stačí vyplniť tento formulár. Ide o žiadosť o oslobodenie od platenia úhrady za užívanie diaľnic a rýchlostných ciest pre držiteľov parkovacieho preukazu ZŤP.

Napriek tomu, že sú vozidlá oslobodené od úhrady diaľničnej známky, žiadatelia ich musia zaregistrovať u správcu výberu úhrady diaľničnej známky. Registrácia je platná, dokým je platný preukaz ZŤP.

Od platenia diaľničnej známky môžu byť oslobodené ďalšie vozidlá. Patria tam niektoré autá štátnych inštitúcií či vozidlá, ktoré poskytujú sociálne služby. Celý návod, ako podať žiadosť, nájdeš tu.

diaľničná známka
Zdroj: TASR/Štefan Puškáš
Domov
Zdieľať
Diskusia