Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
12. apríla 2024, 12:23
Čas čítania 0:50

Danko sa začiatkom týždňa mýlil, keď hovoril o veľkej rošáde na ministerstvách. Politická mapa sa nemení, odkázal Hlas

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Koalícia nerokuje o výmenách rezortov, iba o poste šéfa NR SR.

Vládna koalícia nerokuje o otázkach výmeny rezortov v rámci koaličných strán. Jedinou personálnou otázkou, ktorou sa koalícia zaoberá, je obsadenie postu predsedu Národnej rady SR. Vyhlásila to koaličná strana Hlas-SD, ktorá odmieta medializované špekulácie o možných výmenách rezortov.

„Strana Hlas-SD dôrazne odmieta medializované špekulácie o možných výmenách rezortov v rámci vládnej koalície. Tieto otázky neboli a nie sú predmetom koaličných rokovaní,“ uviedla hovorkyňa strany Karolína Ducká. Zodpovednosť vládnych strán za jednotlivé ministerstvá ostáva podľa Hlasu-SD zachovaná na základe platnej koaličnej zmluvy.

Zástupcovia koaličných strán sa zišli v stredu 10. apríla na koaličnej rade. Riešili koordináciu postupu koaličných strán počas najbližšej schôdze NR SR. „Koaličné strany sa dohodli na všetkom,“ uviedli v stredu z Úradu vlády SR.

Nomináciu na nového šéfa parlamentu hľadá koalícia po tom, ako sa jej doterajší predseda Peter Pellegrini stal prezidentom SR. Podľa jeho slov má byť novým predsedom NR SR minister investícií Richard Raši alebo ministerka hospodárstva Denisa Saková.

Andrej Danko tvrdil, že sa zmenila politická mapa

Premiér Robert Fico po prezidentských voľbách cez víkend uviedol, že po zvolení Pellegriniho za prezidenta musí vládna koalícia v krátkom čase okrem svojich záväzkov vyriešiť aj praktické otázky. Šéf SNS Andrej Danko v pondelok informoval, že jeho strana je pripravená rokovať o podmienkach fungovania koalície, pretože sa zásadne mení politická mapa.

pellegrini
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Domov
Zdieľať
Diskusia