Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
17. júna 2024 o 17:29
Čas čítania 1:03

V Pravde vraj cenzurujú články, ktoré kritizujú vládu. Bývalý redaktor tvrdí, že mu vymazali odsek s vyjadreniami odborníkov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čo sa deje: Vedenie denníka Pravda údajne cenzuruje články, ktoré sú kritické voči súčasnej koalícii.

  • Bývalý redaktor denníka Pravda Tomáš Bakoš na sociálnej sieti zverejnil vyjadrenie, v ktorom píše o údajnej cenzúre zo strany vedenia redakcie v prospech súčasnej vlády.
  • Tvrdí, že zo svojho článku musel odstrániť vyjadrenie odborníka, ktorý kritizoval kroky vlády, a o protivládnych protestoch musela redakcia informovať veľmi stručne. Cenzúru vraj zažívajú aj komentátori.
  • Redaktor z Pravdy odišiel a informuje, že výpoveď podali aj niektorí jeho kolegovia, ktorým sa cenzúra zo strany vedenia nepáčila.

Prečo je to dôležité: Sloboda médií patrí medzi hlavné piliere demokracie. Mnohí novinári v slovenských redakciách aktuálne čelia tlakom zo strany vedenia. Je preto dôležité upozorňovať na akúkoľvek cenzúru. 

Citát: „Vo svojom prípade som z článku musel odstrániť celý odsek, v ktorom som dal priestor odborníkom, ktorí kritizovali vtedajšie vládne zmeny v Trestnom zákone. Dostali sa ku mne aj informácie, že o protivládnych demonštráciách v tom čase sa museli informovať len stroho, cenzúre neunikli ani komentátori, o ktorých už bola verejnosť informovaná,“ napísal Bakoš na Instagrame.

19. júla 2024 o 16:30 Čas čítania 9:56 Historický klenot Slovenska Banskú Štiavnicu roky trápia čierne stavby. Úradníkov je málo a pamiatky sú v ohrození Historický klenot Slovenska Banskú Štiavnicu roky trápia čierne stavby. Úradníkov je málo a pamiatky sú v ohrození

Širší kontext: Tlaky zo strany vedenia aktuálne zažívajú aj redaktori televízie Markíza. Moderátor Michal Kovačič v relácii Na telo kritizoval snahy politikov a vedenia televízie o cenzurovanie obsahu. Televízia Kovačičovi poslala nepriamy odkaz, ktorým mu prakticky povedala, že v Markíze už nemá miesto. Televízia akúkoľvek cenzúru odmieta.

Mnohé slovenské médiá poukazujú na snahy o obmedzenie novinárskej práce. Z televízie Joj nedávno odišla dlhoročná moderátorka relácie Na hrane Jana Krescanko Dibáková a televíziu TA3 opustil moderátor V politike Richard Dírer.

Kvôli doplneniu informácií sme požiadali o stanovisko redakciu Pravdy. V prípade odpovede budeme text aktualizovať.

Keď chceš vedieť viac, prečítaj si aj tieto články:

7. júna 2024 o 6:45 Čas čítania 0:36 Markíza reaguje na video zamestnancov televízie, dáva si 3 podmienky. Oceňuje ich kroky a Kovačičovi posiela nepriamy odkaz Markíza reaguje na video zamestnancov televízie, dáva si 3 podmienky. Oceňuje ich kroky a Kovačičovi posiela nepriamy odkaz
6. júna 2024 o 18:08 Čas čítania 0:45 VIDEO: Zamestnanci Markízy zverejnili spoločné video. Odkazujú, že zostávajú a nevstupujú do ostrého štrajku VIDEO: Zamestnanci Markízy zverejnili spoločné video. Odkazujú, že zostávajú a nevstupujú do ostrého štrajku
14. júna 2024 o 19:58 Čas čítania 0:46 Markíza odvysielala posledný rozhovor s odchádzajúcou prezidentkou Čaputovou. Vyjadrila sa aj k potenciálnej budúcnosti v politike Markíza odvysielala posledný rozhovor s odchádzajúcou prezidentkou Čaputovou. Vyjadrila sa aj k potenciálnej budúcnosti v politike
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Tomáš Bakoš (@bakybakos)

Domov
Zdieľať
Diskusia