Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. júla 2024 o 14:04
Čas čítania 0:34

Nehoda v poľskej bani: desať baníkov sa zranilo, po päťdesiatich stále pátrajú

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Pri otrasoch v poľskej bani sa zranilo 10 baníkov, vyše 50 ďalších hľadajú.

Desať baníkov utrpelo zranenia počas nehody v bani v poľskom meste Rydultowy neďaleko hraníc s Českom. Záchranári pátrajú po desiatkach ďalších pracovníkov po tom, čo baňu vo štvrtok ráno zasiahol silný otras v hĺbke približne 1 200 metrov. 

Zatiaľ nie sú známe bližšie informácie o tom, čo otras spôsobilo. „Nastal otras, avšak nevieme, aký bol silný ani kde sa nachádza epicentrum,“ uviedla hovorkyňa poľského štátneho banského úradu. „Záchranné akcie prebiehajú,“ dodala.

Podľa prvotných informácií bolo v postihnutej oblasti 68 baníkov, pričom na povrch vyniesli 15 z nich vrátane desiatich, ktorých previezli do nemocnice. Šéf záchrannej služby v Katoviciach Lukasz Pach uviedol, že hospitalizovaní baníci sú v stabilizovanom stave.

Hovorkyňa štátnej poľskej ťažobnej spoločnosti Polska Grupa Górnicza (PGG) Aleksandra Wysocká-Siembigová spresnila, že k nehode došlo vo štvrtok ráno okolo 8.00 h.
Uhoľnú baňu Rydultowy otvorili v roku 1792 a v súčasnosti zamestnáva približne 2000 baníkov.

baňa
Zdroj: Wikimedia Commons/Luděk
Domov
Zdieľať
Diskusia