Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
28. apríla 2023, 9:36
Čas čítania 0:40

GALÉRIA: Takto bude vyzerať moderná nemocnica Rázsochy. Prestížni architekti zverejnili vizualizáciu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Dokončenie hrubej stavby nemocnice je naplánované na rok 2026.

Izraelské architektonické štúdio Mochly-Eldar Architects zverejnilo vizualizácie nemocnice Rázsochy. Univerzitná nemocnica v bratislavskom Lamači by mala mať kapacitu 695 lôžok, 20 operačných sál, 40 ambulancií. Podľa zámeru, ktorý zverejnil Enviro portál Ministerstva životného prostredia SR, by mali Rázsochy rátať s 35 000 hospitalizáciami ročne.

Dokončenie hrubej stavby nemocnice je naplánované na koniec prvej polovice roku 2026. Cena hrubej stavby je zatiaľ vyčíslená na 281 miliónov eur a financovaná bude zo zdrojov plánu obnovy. 

Dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger počas štvrtkovej diskusnej relácie TV Joj Na hrane potvrdil, že nemocnica sa nebude financovať z rozpočtu. „Taký je plán a ten naplníme,“ uviedol premiér.

V súvislosti s výstavbou Rázsoch predseda strany SaS Richard Sulík a kandidát strany na ministra zdravotníctva Tomáš Szalay skonštatovali, že sa to zo zdrojov z plánu obnovy nestihne. „Slovensko potrebuje novú komplexnú koncovú univerzitnú nemocnicu, to je bez diskusie. Zároveň však vyjadrujeme veľké pochybnosti o tom, či sú Rázsochy správne zvolenou lokalitou,“ dodal Szalay s tým, že nemocnica takéhoto typu by mala stáť skôr vo východnej časti mesta.

RázsochyRázsochyRázsochyRázsochy
Zobraziť galériu
(4)
Domov
Zdieľať
Diskusia