Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
12. mája 2023, 20:45
Čas čítania 0:36

Môže byť toto dôvod nedostatku liekov v krajine? Slovensko ich vo veľkom nelegálne predáva do zahraničia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Poslanec Richard Raši upodozrieva poslancov z klubu OĽaNO.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) identifikoval rozsiahly nelegálny reexport liečiv zo Slovenska. V piatok to potvrdil štátny tajomník rezortu zdravotníctva Michal Palkovič. Avizuje, že o ďalšom vývoji bude informovať.

„Vďaka aktivitám ŠÚKL bol identifikovaný nelegálny reexport vo veľkom rozsahu. Momentálne sa finalizujú jednotlivé kroky zabezpečovania dôkazov,“ povedal Palkovič. Nelegálny reexport liečiv je podľa neho najzávažnejší dôvod nedostatku liekov na trhu. „Snažíme sa mu ucelene nejakým spôsobom zabrániť. Napríklad novelou 362, respektíve 363, ale aj ďalšími krokmi, ktoré máme,“ ubezpečil.

Hlas upodozrieva OĽaNO

Poslanec Národnej rady SR Richard Raši z mimoparlamentného Hlasu-SD si myslí, že orgány činné v trestnom konaní by mali preveriť, či do rozsiahleho reexportu liekov, určených pre občanov Slovenska, neboli zapojení aj politici blízki OĽaNO, ktorí mali proti reexportu bojovať.

Ako skonštatoval poslanec, na nelegálny reexport liekov upozorňoval už vo februári. Vláda podľa neho tvrdila, že nedostatok liekov v lekárňach sa skončí v marci spolu s chrípkovou epidémiou. „Nestalo sa tak,“ dodal.

Domov
Zdieľať
Diskusia