Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová TASR
23. mája 2023, 15:30
Čas čítania 0:39

Podnikavý tínedžer z Trenčína chcel poslať 15-tisíc tabliet extázy do Británie. Mladosť môže stráviť za mrežami

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Hrozí mu až desať rokov za mrežami.

Tínedžer si zabezpečil extázu za desaťtisíce eur a chcel ju odoslať do Veľkej Británie. V zaistenom balíku sa nachádzali tri plastové uzatvorené vrecia tyrkysových tabletiek v tvare diamantu, priblížila polícia na Facebooku. 

Krajský policajný vyšetrovateľ obvinil 16-ročného mladíka z obzvlášť závažného drogového zločinu. Prostredníctvom prepravnej spoločnosti chcel poslať do Veľkej Británie drogy za viac ako 120 000 eur. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.


„Páchateľ si neoprávnene zadovážil tablety extázy. Kartónovú škatuľu s drogou chcel následne pomocou prepravnej spoločnosti poslať do Spojeného kráľovstva. V zaistenom balíku boli tri plastové uzatvorené vrecia tyrkysových tabletiek v tvare diamantu. Zaistené množstvo zodpovedá podľa expertízy takmer 15 500 dávkam drogy v hodnote takmer 124 000 eur,“ informovala Kuzmová.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne už voči chlapcovi vzniesol obvinenie za obzvlášť závažný drogový zločin a podal podnet na vzatie do väzby.


Trestná sadzba za skutok je v takomto prípade 15 až 20 rokov odňatia slobody, v prípade mladistvých sa znižuje na polovicu.

Domov
Zdieľať
Diskusia