Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Adam Novosad
23. augusta 2023, 22:17
Čas čítania 0:49

Prigožin je naozaj mŕtvy, potvrdil známy kanál na Telegrame. K šéfovi vagnerovcov mal počas vojny veľmi blízko

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Jevgenij Prigožin podľa kanála Grey Zone naozaj zomrel pri páde lietadla.

Vodca ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin je podľa s ním spájaného kanála Grey Zone na platforme Telegram mŕtvy, oficiálne však jeho smrť potvrdená doposiaľ nebola. Podľa vyjadrení ruských úradov bolo jeho meno na zozname pasažierov lietadla, ktoré sa v stredu zrútilo v Tverskej oblasti neďaleko Moskvy. 


Lietadlo, ktoré malo patriť Prigožinovi, smerovalo z Moskvy do Petrohradu, kde majú sídlo jeho firmy. Telegramový kanál Grey Zone v stredu uviedol, že stroj bol cielene zostrelený protivzdušnou obranou nad Tverskou oblasťou.

Na zozname pasažierov sa nachádzalo aj Prigožinovo meno; kanál však najprv spochybnil, či je skutočne mŕtvy. V rovnakom čase sa totiž vo vzduchu údajne nachádzali dve lietadlá vagnerovcov. Druhé lietadlo sa podľa Grey Zone otočilo a pristálo na letisku Ostafjevo južne od Moskvy, pričom nebolo bezprostredne jasné, na palube ktorého stroja sa vodca vagnerovcov nachádzal.

Haváriu nikto neprežil

Ruské úrady predtým oznámili, že haváriu lietadla, v ktorom sa nachádzalo desať ľudí vrátane troch pilotov a siedmich pasažierov, nikto neprežil.


Prigožin, ktorého Vagnerova skupina bojovala po boku regulárnej ruskej armády na Ukrajine, zorganizoval presne pred dvoma mesiacmi – 23. júna – krátku ozbrojenú vzburu proti ruskému vojenskému vedeniu.

5. mája 2024, 12:00 Čas čítania 4:14 Oktagon 57 plný hviezd a veľkolepých bitiek: šokujúce zvraty aj pekelné bitky Oktagon 57 plný hviezd a veľkolepých bitiek: šokujúce zvraty aj pekelné bitky

Po dohode s Kremľom sa väčšina vagnerovcov vrátane Prigožina presunula do bieloruského exilu. Samotný Prigožin sa odvtedy vraj niekoľkokrát opätovne objavil v Rusku.

Domov
Zdieľať
Diskusia