Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová TASR
4. októbra 2023, 8:33
Čas čítania 0:51

Pápež František nechce uznávať homosexuálne manželstvá, sú podľa neho hriešne. Svet ho údajne iba zle pochopil

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Učenie cirvi sa nemení. Pápežové slová o požehnávaní homosexuálov boli údajne iba zle interpretované.

Pápež František svojím aktuálnym výrokom potešil liberárnych veriacich aj LGBTQ+ komunitu, keď vyhlásil, že chce požehnávať párom rovnakého pohlavia. Konzervatívnym veriacim vysvetlil, že je dôležité prestať odsudzovať inakosť.

Homosexuálne manželstvá však uznávať nechce, podľa neho sú totiž „objektívne hriešne“, čo vyplýva z Kongregácie pre náuku viery.

Piatim konzervatívnym kardinálom pápež ešte v júni adresoval list, v ktorom odpovedal na zoznam piatich otázok, tzv. dubií. Vyzvali ho, aby potvrdil cirkevné učenie o homosexualite pred blížiacou sa synodou, na ktorej sa bude hovoriť o množstve tém vrátane postoja k LGBTQ+ veriacim. Ani jeden z pätice kardinálov sa na nej nezúčastní.

Kňazi sa nemôžu stať sudcami, ktorí len popierajú, odmietajú a vylučujú, znelo v jeho odpovedi. František v novom liste zopakoval, že manželstvo je zväzok medzi mužom a ženou. Ale v odpovedi na otázku kardinálov o homosexuálnych zväzkoch a požehnaniach povedal, že pastoračná láska si vyžaduje trpezlivosť a pochopenie. Viacerí však tvrdia, že jeho slová boli iba zle pochopené. 

Cirkevný analytik Imrich Gazda pre tvnoviny.sk tvrdí, že pápež František je stále verný tradičnému katolíckemu učeniu.

Podobný názor má aj hovorkyňa Konferencie biskupov Slovenska Katarína Jančišinová.„Pápež istotne v tých tvrdeniach hovorí aj o pastoračnom prístupe, pri ktorom je však veľmi dôležité správne rozlišovanie. Či formy požehnania, o ktoré prípadne osoba alebo jednotlivé osoby môžu žiadať, nevyjadrujú falošné chápanie manželstva.“

Papež František
Zdroj: Buda Mendes/Getty Images
Domov
Zdieľať
Diskusia