Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
4. októbra 2023, 10:41
Čas čítania 1:01

Vrah Michalovčanky Andrey spoznal trest. Prokurátor sa odvolal

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Mladík sa k činu priznal. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, prokurátorka podala odvolanie.

Za vraždu 46-ročnej ženy z 1. januára tohto roka na ulici v Michalovciach dostal obžalovaný Valentín H. 20-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

Rozhodol o tom v stredu Mestský súd v Košiciach. Ten 19-ročného mladíka, ktorý sa k činu priznal, odsúdil za obzvlášť závažný zločin vraždy. Rozsudok nie je právoplatný, prokurátorka podala odvolanie.

Súd pri verdikte zohľadnil ako poľahčujúcu okolnosť, že obžalovaný sa priznal, skutok oľutoval a spolupracoval na objasnení trestného činu. Iné poľahčujúce okolnosti neuznal.
Prokuratúra žiadala pre obžalovaného trest pri hornej hranici trestnej sadzby, čo je 25 rokov. Vzhľadom na miernejší trest uložený súdom podala odvolanie voči výroku o treste. Obžalovaný si ponechal lehotu na prípadné podanie odvolania.


K vražde došlo na Ulici Sama Chalupku v Michalovciach na Nový rok ráno. Páchateľ bývalú zdravotnú sestru sledoval a napadol po tom, ako si vybrala peňažnú hotovosť z bankomatu. Podľa bezpečnostných kamier sa žena snažila pred páchateľom ujsť a kričala o pomoc, ten ju však dobehol a opakovane bodal nožom. Následne jej ukradol mobilný telefón a peňaženku. Žena zraneniam na mieste podľahla. Polícia muža zadržala 3. januára v Žiline, odvtedy je vo väzbe.


V záverečnej reči minulý týždeň obžalovaný vyjadril ľútosť nad svojím konaním. „Veľmi mi je to ľúto. Odkedy som tu, stále si vyčítam, prečo som to urobil. Neviem to pochopiť a veľmi sa chcem ospravedlniť,“ povedal Valentín H.


Trest si má odpykať v ústave s maximálnym stupňom stráženia. Súčasťou rozsudku je aj uloženie ochranného dohľadu na dva roky a náhrada nákladov na pohreb zavraždenej. S nárokom na úhradu nemajetkovej ujmy odkázal súd poškodených rodičov na civilný proces.

vrah Valentín
Zdroj: TASR/František Iván
Domov
Zdieľať
Diskusia