Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
7. októbra 2023, 11:43
Čas čítania 0:42

Slovenská ošetrovateľka zabila rakúskeho seniora. Hádali sa o sexuálnej orientácii

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

K trestnému činu sa už priznala.

Ošetrovateľka zo Slovenska, ktorú vo štvrtok večer zadržali pre podozrenie z vraždy dôchodcu v Rakúsku, sa na výsluchu priznala k úmyslu zabiť. V piatok večer to oznámila prokuratúra, informuje TASR na základe správ rakúskych médií.

Medzi 24-ročnou ošetrovateľkou a 82-ročným mužom z obce Geretsberg v Hornom Rakúsku už dlhšie dochádzalo k sporom. Týkali sa okrem iného sexuálnej orientácie ošetrovateľky, ktorá bola pôvodne mužom, definuje sa však ako žena, uviedla verejnoprávna stanica ORF.

Podozrivá policajtom povedala, že v deň činu vo štvrtok vypila veľa alkoholu. Následne vzala z kuchyne nože a bodla nimi seniora, ktorého opatrovala, uviedol hovorca prokuratúry. Po čine sama zavolala nevlastnej dcére dôchodcu a tá privolala políciu, napísala agentúra APA.

Muža sa ešte pokúšali oživiť záchranári, no bezúspešne. Podľa prokuratúry mal päť bodných zranení v oblasti hrudníka a brucha, vražednými zbraňami boli dva nože.

Podozrivá bola pri príchode polície opitá a vykazovala známky „duševnej poruchy“, preto ju najskôr previezli do nemocnice v Linzi. Vypočuť ju mohli až v piatok popoludní. Prokuratúra podľa hovorcu skúma aj to, či nebola v čase činu pod vplyvom drog.

Domov
Zdieľať
Diskusia