Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
9. októbra 2023, 10:30
Čas čítania 0:56

Fico dnes rokoval s Pellegrinim aj Dankom o budúcej vláde. Šéf Hlasu stretnutie opísal stručne, všetko zatiaľ zostáva otvorené

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Rokovania o zostavení budúcej vlády pokračovali v pondelok ráno.

Lídri Smeru, Hlasu a SNS Robert Fico, Peter Pellegrini a Andrej Danko sa v pondelok ráno zišli na prvom spoločnom rokovaní. Dohodu o budúcej vláde zatiaľ neoznámili. Predseda SNS Danko odišiel z rokovaní ako prvý, situáciu komentovať nechcel. „Rokovania nie sú ešte ukončené a dovtedy to komentovať nebudem. Pokračujeme ďalej,“ povedal pri odchode Pellegrini.

Pokiaľ sa lídri nedohodnú, Fico nevidí dôvod informovať o rokovaniach. „To sú čiastkové rokovania. Preferovaní partneri Smeru sú Hlas a SNS. Na toto sa sústreďujem. Hľadám všetky možné riešenia, ale v tomto okamihu, ako som sľúbil, nebudem komentovať priebeh rokovaní,“ poznamenal Fico. Rokovacie strany podľa neho teraz potrebujú pokoj.

Povedal, že pozornosť venujú budúcim krokom novej vlády. „Ak by sme začali nejakým porciovaním krajiny, tak sa nikam nedostaneme. O to je to najnáročnejšie,“ skonštatoval Fico.

Danko podporí Ficov nárok na premiérske kreslo

V piatok 6. októbra viaceré médiá informovali, že novú vládnu koalíciu pravdepodobne vytvoria Smer, Hlas a SNS. Premiérom by sa mal stať Fico, predsedom parlamentu Pellegrini. Fico označil väčšinu správ o stave rokovaní za nepravdivú. Danko cez víkend povedal, že SNS podporí každú vládu, ktorej premiérom bude Fico, aj keby strana nebola vo vláde. Šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka je pripravený v záujme vytvorenia štvorkoalície prenechať pozíciu premiéra Pellegrinimu. Ten zatiaľ nič z toho nekomentoval.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Fico dostal 2. októbra ako predseda strany, ktorá získala v parlamentných voľbách najviac hlasov, poverenie na zostavenie vlády. Prezidentka Zuzana Čaputová mu dala 14 dní.

pellegrini
Zdroj: TASR/Jakub Kotian, ATSR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia