Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
14. októbra 2023, 19:17
Čas čítania 0:45

Tragický piatok trinásteho: 74-ročného chodca zrazilo v tme auto pri Veľkom Mederi, na mieste prišiel o život

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vodič si neosvetleného chodca v tme nevšimol.

Tragická dopravná nehoda pri Veľkom Mederi v okrese Dunajská Streda si vyžiadala život 74-ročného muža. Nehoda sa stala v piatok (13. 10.) vo večerných hodinách na ceste medzi Veľkým Mederom a obcou Kľúčovec, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave. Z dôvodu dokumentovania nehody musela polícia na štyri hodiny úplne uzavrieť cestu.


Muž v tmavom oblečení, bez osvetlenia či reflexných prvkov pravdepodobne tlačil bicykel po pravej strane cesty. V rovnakom čase úsekom prechádzal 54-ročný vodič auta Peugeot Expert. Z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke chodca s vozidlom. Dôchodca pri nehode utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol.


Policajti s vodičom auta vykonali dychovú skúšku, ktorá alkohol nepotvrdila. Skutočnosť, či mohol byť chodec pod vplyvom alkoholu, bude predmetom znaleckého skúmania. Presné príčiny a okolnosti nehody vyšetrujú dopravní policajti z Dunajskej Stredy. Na miesto bol privolaný aj znalec z odboru cestná doprava. 


Polícia opätovne apeluje na občanov, že za zníženej viditeľnosti mimo obce musia mať chodci idúci po ceste na sebe umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný odev. Vodiči áut väčšinou nedokážu chodcov v tmavom oblečení za tmy a zníženej viditeľnosti zaregistrovať dostatočne včas na to, aby mohli správne zareagovať, upozornila polícia.

Domov
Zdieľať
Diskusia