Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. novembra 2023, 16:17
Čas čítania 0:45

Slovenské mesto predĺži vianočné trhy, punč a cigánsku si môžeš dať aj po novom roku

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Veľa jedla, nové zálohovateľné poháre pre zberateľov či bohatý program. Žilina predlžuje vianočné trhy.

Vianočné trhy v Žiline sa tento rok začnú 23. novembra. V porovnaní s minulými rokmi budú trvať približne o týždeň dlhšie, a to do 2. januára. 


„Pre návštevníkov sme prichystali naozaj bohatý program. Na Mariánskom námestí vystúpia počas vianočných trhov interpreti ako Robo Opatovský, Pavol Hammel, Heľenine oči či Sisa Sklovská. Nezabudli sme ani na najmenších, ktorí sa môžu v deň rozsvietenia stromčeka tešiť na návštevu Mikuláša, ale aj na detský koncert Fíha Tralala a ďalšie vystúpenia,“ uviedol primátor Žiliny Peter Fiabáne.


Predajcovia budú aj tento rok nalievať nápoje do zálohovaných pohárov. Grafika ostala zachovaná ako minulý rok, ale k červenej farbe pohárov pribudne modrá (zámerom je vznik farebnej edície pohárov pre zberateľov). V obehu ich bude 28 720 kusov, pričom návštevník si môže pohár buď nechať na pamiatku, alebo vrátiť v dvoch špeciálnych stánkoch. Mesto takisto rozmiestni v areáli kontajnery na biologicky rozložiteľný kuchynský odpad a na zmesový komunálny odpad.


Otvorenie stánkov v termíne po 23. decembri bude dobrovoľné. „Môže sa teda stať, že po tomto dátume už nebudú k dispozícii všetky stánky každý deň v plnom počte,“ priblížila vedúca odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou Katarína Gazdíková. 

Domov
Zdieľať
Diskusia