Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
15. novembra 2023, 8:30
Čas čítania 0:25

Veľká automobilka má problémy a plánuje prepúšťať. Chystá veľké šetrenie, odísť má 6-tisíc zamestnancov

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Automobilka má problémy aj podľa generálneho riaditeľa.

Veľká nemecká automobilka má problémy. Volkswagen trápi nedostatočný dopyt ľudí po elektromobiloch a musí preto pristúpiť k drastickému šetreniu. Podľa nemeckého denníka Handelsblatt spoločnosť plánuje prepúšťať zamestnancov a rušiť pracovné zmeny, upozornil portál Z regiónu.sk.

Značku trápi najmä veľká konkurencia, ktorú priniesla Čína. Tá predáva svoje automobily lacnejšie a v Európe veľmi úspešne expanduje. Volkswagen svoje elektromobily musel pre rastúce ceny materiálov zdražiť.

Problémy Volkswagenu sú vážne aj podľa generálneho riaditeľa Thomasa Schäfera. Zmenami tak musí prejsť každé oddelenie a do konca roka 2026 potrebujú ušetriť aspoň 10 miliárd dolárov. Denník informoval, že prepúšťať majú až 6-tisíc zamestnancov. Zatiaľ na stole nie je zatvorenie niektorých z tovární.

auto, volkswagen
Zdroj: TASR/Jakub Kotian
Domov
Zdieľať
Diskusia