Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
28. novembra 2023, 8:32
Čas čítania 1:12

Návaly snehu spôsobili po celom Slovensku množstvo nehôd. Týmto úsekom sa určite vyhni

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Priprav sa na viacero obchádzok.

Dopravu na slovenských cestách v utorok ráno komplikujú viaceré nehody a neupravené cesty, informujú zdroje dopravných informácií.


Zelená vlna RTVS upozorňuje, že úsek medzi Muráňom a Tisovcom je pre neupravené cesty neprejazdný pre všetku dopravu. Nehodu hlási na trase Opatovská Nová Ves – Slovenské Ďarmoty, úsek je tiež neprejazdný. „Obídete to cez Lesenice, Chrastince a Koláre,“ dodala Zelená vlna RTVS. Zároveň na trase Sačurov – Hencovce skončilo viacero áut mimo cesty.

28. novembra 2023, 7:54 Čas čítania 0:29 AKTUÁLNE: Začínajú meškať spoje. Na MHD si počkáš aj 30 minút, upozorňuje košický dopravca AKTUÁLNE: Začínajú meškať spoje. Na MHD si počkáš aj 30 minút, upozorňuje košický dopravca

Nehodu hlásia za Novou Kelčou smerom na Vranov nad Topľou, kamión tam skončil mimo cesty. Tiež na ceste I/65 medzi Beladicami a Kolíňanmi a za Plaveckým Podhradím smerom na Sološnicu. Viacero áut sa zrazilo na križovatke na vjazde do Bratislavy z Ivanky pri Dunaji, treba tam rátať so zdržaním.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR/Roman Hanc

Skrížene kamióny

Ďalej upozorňuje na dve nehody na ceste R2 za Tomášovcami smerom na Mýtnu. Na neprejazdný úsek pre skrížené kamióny upozorňuje na ceste R4 na trase z Maďarska do Košíc. Skrížené kamióny sú aj na trase z Devičia na Krupinu, cesta je tam podľa Zelenej vlny RTVS neupravená a vodiči sa tam zdržia v oboch smeroch.


Zároveň upozorňuje, že v stúpaní na Šturec smerom z Turčianskych Teplíc sa šmýkajú kamióny a úsek je ťažko prejazdný. Neupravené cesty a šmýkajúce sa autá sú aj na Kľaku smerom z Prievidze, úsek je v tomto smere podľa Zelenej vlny RTVS ťažko prejazdný.


Slovenská správa ciest (SSC) na webe zjazdnost.sk upozorňuje na horský priechod Soroška, ktorý je uzavretý pre vozidlá nad 3,5 tony. Tiež horský priechod Donovaly, cesta I/59 je uzavretá pre nákladnú dopravu nad desať metrov dĺžky z dôvodu hustého sneženia.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty sú podľa cestárov zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na niektorých úsekoch je čerstvý alebo kašovitý sneh. Zároveň cesty prvej, druhej a tretej triedy sú zjazdné a povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu.

Domov
Zdieľať
Diskusia