Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Eva Thonhauserová
18. decembra 2023, 13:07
Čas čítania 0:35

V ďalšom slovenskom meste pribudnú stovky bytov. Opustené priestory premieňajú investori na moderné bývanie

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Byty majú mať podľa aktuálnych informácií rôznorodú skladbu a ich ceny zatiaľ nie sú známe.

Lokálna firma Stat-Kon plánuje postaviť 91 nových bytov na juhozápade Trenčína neďaleko hrádze rieky Váh. Momentálne sa v tejto lokalite nachádzajú bývalé sklady, informuje portál Finsider

Komplex sa má volať Rezidencia Karpatská podľa tamojšej ulice. S výstavbou chce miestny investor začať v roku 2025 a koniec výstavby sa odhaduje na záver roka 2026. 

Byty majú byť podľa aktuálnych informácií jednoizbové až päťizbové s lodžiou alebo terasou. Investor sľubuje veľa zelene v podobe súkromných záhrad či zelených striech. Mnoho zelene sa nachádza aj v samotnom okolí komplexu. Ceny bytov zatiaľ nie sú známe. 

Staré industriálne areály premieňajú investori na moderné bytovky 

V meste Trenčín majú v najbližších rokoch pribudnúť stovky nových bytov. Rezidencia Odevná má vyrásť na bývalom futbalovom ihrisku v mestskej časti Trenčína Zlatovce, tento komplex má priniesť až 330 bytov. Priestory bývalej textilnej firmy Ozeta či bývalého textilného podniku Merina sa majú taktiež premeniť na byty. 

Ilustračné foto: nové moderné byty.
Ilustračné foto: nové moderné byty. Zdroj: flickr/DennisM2
Domov
Zdieľať
Diskusia