Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
13. januára 2024, 17:20
Čas čítania 0:37

Pri streľbe v Prahe strelec zranil aj holandského turistu. Dva týždne bol v kóme, manželka opísala hrozivé detaily

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Muž si po streľbe necítil nohy.

Počas tragickej streľby na pražskej univerzite guľka útočníka zranila aj 47-ročného Holanďana zo Singapuru Petra Vendela, ktorý bol v Prahe na výlete s rodinou. Muž bol po postrelení do nohy dva týždne v kóme, informuje český portál Novinky.cz.

„Nevedeli sme, odkiaľ prichádza paľba, či z ulice alebo z okna. Petra odtiahli asi o sto metrov. Potom zastavila prechádzajúca sanitka. Odviezla ho a ja som sa so svojimi dvoma deťmi kryla. Ozval sa ďalší výstrel a ešte ďalší,“ opísala desivú situáciu jeho manželka Sofea.

Podľa informácií singapurského denníka Mothership guľka mužovi prešla stehennou kosťou a rozdrvila mu panvu. „Necítim si nohy,“ povedal po postrelení a spadol na zem.

Postreleného Holanďana v nemocnici museli zaradiť do kategórie priorita 1, pretože hneď po privezení potreboval urgentnú operáciu, po ktorej bol dva týždne v kóme, informuje CNN Prima News. Manželka postreleného pre český portál kritizovala, aké bolo ťažké zistiť, v ktorej nemocnici jej manžel leží. Pomohla jej pri tom až holandská ambasáda.

streľba v prahe
Zdroj: TASR/Barbora Vizváryová
Domov
Zdieľať
Diskusia