Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
24. januára 2024, 11:05
Čas čítania 0:38

AKTUÁLNE: V Rusku sa zrútilo lietadlo s ukrajinskými zajatcami. Na palube bolo minimálne 70 ľudí

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Oznámilo to ministerstvo obrany v Moskve.

Ruské vojenské transportné lietadlo s vyše 70 ľuďmi na palube sa v stredu zrútilo v Belgorodskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou. Haváriu nikto neprežil. Oznámilo to ministerstvo obrany v Moskve, podľa ktorého stroj prevážal ukrajinských zajatcov. 

Lietadlo Iliušin Il-76 sa zrútilo okolo 11.00 h moskovského času (9.00 h SEČ) počas „rutinného letu“, uviedlo ruské ministerstvo obrany. Príčina zrútenia nebola bezprostredne jasná. Zatiaľ nie je známe ani to, či niekto prežil.

„Na palube bolo 65 zajatých vojakov ukrajinskej armády prepravovaných do Belgorodskej oblasti na výmenu (zajatcov), šiesti členovia posádky a tri sprevádzajúce osoby,“ uviedlo ministerstvo.

Neoverené videá na sociálnych sieťach ukazujú veľké lietadlo údajne v Belgorodskej oblasti, ako naklonené na stranu padá na zem, a následne plamene po výbuchu.

Domov
Zdieľať
Diskusia