Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
26. januára 2024, 7:21
Čas čítania 0:42

Orbánovi sa obrátilo chrbtom už aj Slovensko. Fico sa dohodol s Kyjevom, usudzuje maďarský novinár vo svojej analýze

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Fico má za sebou podľa maďarského novinára úspešné rokovanie s ukrajinským premiérom.

Po Turecku, ktoré už ratifikovalo vstup Švédska do NATO, sa Maďarsku obrátilo chrbtom už aj Slovensko, ktoré v stredu dosiahlo dohodu s Ukrajincami. Vo svojej štvrtkovej analýze to tvrdí server piacesprofit.hu.

Predseda slovenskej vlády Robert Fico na stredajšom stretnutí s ukrajinským premiérom Denysom Šmyhaľom v Užhorode ocenil, že napriek rozdielnym názorom na viaceré témy mali s predsedom ukrajinskej vlády priateľský a konštruktívny rozhovor.

Autor analýzy János Hollós podotýka, že Orbánova proruská politika v Európskej únii zrejme definitívne prepadla. Orbán sa v snahe podmaniť si každého „rebelanta“ v Európskej únii obrátil aj na staronového slovenského premiéra, ten však prekvapujúco úspešne rokoval so Šmyhaľom, domnieva sa autor analýzy.

Maďarský ministerský predseda 16. januára v Budapešti po schôdzke s Ficom zdôraznil, že záujmy Maďarska a Slovenska „smerujú minimálne na 99 % rovnakým smerom“ a že suverenita je pre obe krajiny dôležitá.

Maďarsko ako jediné stále neschválilo prijatie Švédska do NATO 

Maďarsko je jediným členským štátom NATO, ktorého parlament doteraz prijatie Švédska neschválil. Turecko ratifikovalo vstup Švédska v utorok a na maďarský parlament medzičasom v tomto smere naliehal aj generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

fico, orbán
Zdroj: TASR/DUNA/MTI
Domov
Zdieľať
Diskusia