Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
27. januára 2024, 14:56
Čas čítania 0:45

Výzvu na odstúpenie Šimkovičovej podpísalo viac ľudí, ako vo voľbách volilo stranu SNS. Iniciátori ozrejmili svoje ďalšie kroky

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Výzvu na odstúpenie ministerky kultúry mohli ľudia podpisovať 9 dní.

Otvorená výzva na odstúpenie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej sa oficiálne uzatvorila 26. januára 2024 krátko po 22.00 h. 

Za 9 dní podpísalo petíciu viac ako 188-tisíc Slovákov. Na porovnanie, stranu SNS volilo v parlamentných voľbách 2023 okolo 165-tisíc Slovákov, pričom Šimkovičovú zakrúžkovalo 27 615 z nich.  

Výzvu mohli ľudia podpisovať od 17. januára. Bohunka Koklesová, rektorka Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave a jedna zo signatárok petície za odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej, o uzavretí petície a ďalších krokoch informovala na sociálnej sieti Facebook.

Čo bude ďalej?

„Otvorená výzva prekročila hranicu kultúrnej komunity a stala sa celospoločenskou odozvou na arogantný a nekompetentný výkon politickej moci. Otvorená výzva prepojila kultúrnych aktérov a aktérky zo všetkých regiónov Slovenska, zriaďované verejné inštitúcie aj organizácie nezriaďované verejnou správou, kultúrne centrá, predstaviteľov a predstaviteľky súčasných i tradičných umeleckých foriem, rôzne kultúrne združenia, platformy i jednotlivcov pôsobiacich v kultúre. Sformoval sa silný hlas, ktorý nebude možné ignorovať, ani umlčať,“ napísala Koklesová. 

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

V závere statusu sa ľuďom poďakovala za podporu a uviedla, že spolu s ostatnými signatárkami budú „pokračovať v ďalších krokoch“. V súčasnosti sú podpisy v štádiu kontroly. Po tejto fáze iniciátori výsledky kontroly zverejnia.

Domov
Zdieľať
Diskusia