Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent TASR
29. januára 2024, 11:11
Čas čítania 1:05

Pred stanicou mestskej polície v Bratislave zasahovala NAKA

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Údajne išlo o zásah proti skupine mestských policajtov v súvislosti s odťahovaním áut.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v rámci pondelkovej akcie s krycím názvom Meskáč šesť obvinených osôb. Prípad realizuje v súčinnosti s vedením bratislavskej mestskej polície. Potvrdil to hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek.

„Ide o trestné činy zneužívania právomoci verejného činiteľa a prijímania úplatku. Počas akcie sme zadržali šesť obvinených osôb. Aktuálne s nimi vykonávame procesné úkony,“ priblížil hovorca. Ďalšie informácie zatiaľ nie je možné poskytnúť. Bratislavský primátor Matúš Vallo potvrdil, že boli obvinení šiesti mestskí policajti. „Služobne najmladší z obvinených nastúpil do mestskej polície v roku 2015. Najstarší tam pracuje od roku 1991,“ podotkol.

Nevyhnutná spolupráca s NAKA

Spolupráca s NAKA bola podľa jeho slov v tomto prípade nevyhnutná, keďže mestské a obecné polície nedisponujú možnosťami a právomocami, aby podobné prípady dokázali samy objasniť. Poukázal na to, že aj na základe tohto prípadu budú prispôsobené postupy pri používaní telových kamier. „Obchádzanie protokolu, ktorý definuje, v akých situáciách sú policajti povinní spustiť nahrávanie na telových kamerách, môže byť dôvodom na hĺbkovú kontrolu práce policajta, následne aj na vyvodenie pracovnoprávnych dôsledkov. Nezapínanie kamier v niektorých prípadoch môže byť považované aj za nepriamy dôkaz,“ zdôraznil.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

Obracia sa aj na verejnosť, aby pri akýchkoľvek podozreniach zo zneužívania právomoci kontaktovala mestskú políciu. „V prípade udelenia blokovej pokuty sú vám policajti povinní vydať bloky o zaplatení v rovnakej nominálnej hodnote,“ doplnil Vallo.

Náčelník Mestskej polície Bratislava Miroslav Antal poznamenal, že informácie o možnom porušovaní zákona zobralo vedenie mestskej polície veľmi vážne a postavilo sa im čelom. „Národnej kriminálnej agentúre sme poskytli plnú súčinnosť od prvého podozrenia z možného zneužívania právomocí verejného činiteľa,“ uviedol. Zadržanie šiestich policajtov považuje za ďalší krok na ceste ku kvalitnej, fungujúcej a dôveryhodnej mestskej polícii.

Domov
Zdieľať
Diskusia