Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent
13. februára 2024, 9:44
Čas čítania 0:48

Na niektoré filmy ťa už do slovenských kín nemusia vpustiť. Sprísnili vekové obmedzenia a zaviedli kontroly

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Známa sieť kín na Slovensku oznámila, že bude kontrolovať doklady totožnosti.

Neplnoletí diváci na Slovensku sa na niektoré filmy do kina po novom nedostanú. Od začiatku roka je totiž v platnosti vyhláška, ktorá upravuje, koho môžu zamestnanci kina na vybraný film vpustiť a za akých podmienok. Na Instagrame na to upozornila sieť kín Cinemax.

„Pri filmoch s vekovou nevhodnosťou do 15 rokov je možná návšteva osoby mladšej ako 15 rokov iba za predpokladu, že dosiahla vek minimálne 12 rokov a je v sprievode zákonného zástupcu alebo dospelej osoby,“ uviedol Cinemax.

Filmy nevhodné a neprístupné do 18 rokov si však neplnoletí diváci nemôžu pozrieť ani so súhlasom zákonného zástupcu či v sprievode dospelej osoby. 

„Personál kina je oprávnený požadovať preukázanie veku zákazníka. Pracovník kina je oprávnený zamedziť vstup osobám, ktoré nesplňujú určenú vekovú hranicu pre prístupnosť jednotlivých filmov,“ napísal Cinemax na sociálnej sieti. Spoločnosť ďalej upozornila, že ak divák nedosiahol požadovaný vek a lístok si aj tak zakúpil, nemá nárok na kompenzáciu.

Prevádzkový manažér Adam Jozefko sa pre Refresher vyjadril, že svojich zamestnancov školia a kontrolujú, aby postupovali podľa platnej upravenej vyhlášky. „Hlavne pri 18+ filmoch nie je vstup povolený žiadnym neplnoletým osobám a obzvlášť na toto kladieme vysoký dôraz pri kontrole,“ dodal.

 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kino CINEMAX (@cinemaxslovensko)

Domov
Zdieľať
Diskusia