Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
23. februára 2024, 16:10
Čas čítania 0:30

Muž vydávajúci sa v telefóne za policajta okradol seniorku o 12 500 eur

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Bratislavská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Falošný policajt telefonicky kontaktoval seniorku a informoval ju o vyšetrovaní zlodejov, ktorí majú na svedomí vykrádanie bytov. Predstieral, že jej chce pomôcť ochrániť úspory, a inštruoval ju, aby peniaze dala do igelitky a vyhodila ich do určeného smetného koša. „V tomto prípade podvodník spôsobil poškodenej škodu v celkovej výške 12 500 eur,“ ozrejmila polícia.


V tejto súvislosti odporúča seniorom, aby nedôverovali neznámym osobám, ktoré ich telefonicky alebo elektronickou formou kontaktujú a tlačia do úkonov, ktoré podľa nich nie sú v poriadku. „Raďte sa, pýtajte sa, či už známych, pracovníkov v bankách, alebo na iných úradoch a miestach, ak si nie ste istí. Pri podozrivých telefonátoch okamžite prerušte hovor,“ radia policajti. Pripomenuli, že polícia nikdy telefonicky nekontaktuje seniorov a neinformuje ich o údajných či pravdepodobných krokoch zlodejov.

Domov
Zdieľať
Diskusia