Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
25. februára 2024, 8:31
Čas čítania 0:50

Ďalšia európska krajina čiastočne legalizovala marihuanu. Vláda chce bojovať proti dílerom

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Nemecký parlament rozhodol o čiastočnej legalizácii marihuany.

Spolkový snem, dolná komora nemeckého parlamentu, v piatok schválil návrh zákona predloženého vládou o čiastočnej legalizácii marihuany na rekreačné účely. Pestovanie konope a prechovávanie marihuany bude podmienečne legálne od 1. apríla.

Za legalizáciu marihuany hlasovalo 407 poslancov, proti bolo 226 a štyria sa zdržali. Zákon ešte musí prejsť hornou komorou parlamentu, Spolkovou radou, ktorá sa ním bude zaoberať 22. marca.

Osoby vo veku 18 a viac rokov budú môcť vlastniť 25 gramov marihuany na osobnú spotrebu. Doma bude možné pestovať tri rastliny konope, respektíve prechovávať 50 gramov marihuany na osobnú spotrebu. Fajčenie marihuany na verejných priestranstvách bude zakázané okrem iného v školách, na športoviskách a v okruhu 100 metrov od ich vstupného priestoru.

Povolené budú aj nekomerčné pestovateľské združenia, ktoré môžu mať 500 členov žijúcich v Nemecku. Združenia budú môcť pestovať a predávať konope pre vlastnú spotrebu – maximálne 50 gramov na člena mesačne.

Zákon presadzoval spolkový minister zdravotníctva Karl Lauterbach

Pred hlasovaním v parlamente povedal, že súčasný stav je neprijateľný vzhľadom na zvyšujúci sa počet užívateľov a toxické prímesi v marihuane predávanej priekupníkmi. Jadrom problému je podľa neho čierny trh, preto by mala byť vytvorená legálna ponuka.

9. apríla 2024, 19:30 Čas čítania 5:30 Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom

Najneskôr do 18 mesiacov od nadobudnutia účinnosti zákona by malo byť k dispozícii prvotné hodnotenie okrem iného aj toho, ako vplýva na ochranu detí a mládeže.

Marihuana.
Marihuana. Zdroj: Pxhere
Domov
Zdieľať
Diskusia