Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. apríla 2024, 18:55
Čas čítania 0:47

Obec Raslavice, ktorá postavila fiktívne športové ihrisko, musí vrátiť dotáciu 210-tisíc eur. Ako dôkazy posielala fotomontáže

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Obec musí peniaze vrátiť do 15 dní odo dňa doručenia výzvy na vrátenie.

Obec Raslavice v okrese Bardejov musí Fondu na podporu športu vrátiť dotáciu, ktorú získala na výstavbu multifunkčného športoviska vo výške viac ako 210 000 eur. Vo štvrtok o tom rozhodla správna rada fondu.

14. februára 2024, 14:30 Čas čítania 3:21 Boli sme na fiktívnom ihrisku v Raslaviciach za státisíce eur. Čakalo nás tam prekvapenie, obyvatelia sú z kauzy sklamaní Boli sme na fiktívnom ihrisku v Raslaviciach za státisíce eur. Čakalo nás tam prekvapenie, obyvatelia sú z kauzy sklamaní

Na základe podkladov hlavnej kontrolórky športu Mariany Dvorščíkovej správna rada schválila vratku v sume poskytnutého príspevku vo výške 210 840,83 eura s lehotou na vrátenie finančných prostriedkov do 15 dní odo dňa doručenia výzvy na vrátenie. „Keďže výkon kontrolnej činnosti nie je plne ukončený, zistené nedostatky, ako aj dôvody zatiaľ podliehajú mlčanlivosti podľa zákona o finančnej kontrole a audite,“ informovala Dvorščíková.

Minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi (nominant SNS) zobral rozhodnutie FNPŠ na vedomie. „Verím, že sa podobné prípady už nebudú opakovať aj vďaka presnejším pravidlám pri všetkých nových výzvach,“ uviedol.

Išlo o fotomontáž

Podľa medializovaných informácií z februára tohto roka ihrisko v obci nevybudovali a zverejnené fotografie s ihriskom sú len fotomontáž, aby obec neprišla o dotáciu. Starosta Adrián Rychvalský poprel, že by malo ísť o podvod. Práce museli podľa neho reklamovať a urobiť všetko nanovo.


FNPŠ na projekt prispel sumou 210 840 eur a Prešovský samosprávny kraj (PSK) sumou 50 000 eur. FNPŠ a PSK informovali, že projekt výstavby multifunkčného ihriska v obci skontrolujú.

raslavice
Zdroj: REFRESHER/Timotej Gašper
Domov
Zdieľať
Diskusia