Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
15. apríla 2024, 20:41
Čas čítania 0:38

Tesla prepustí jednu pätinu zamestnancov svojej celosvetovej pracovnej sily. Firma má problémy s predajom

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Akcie automobilky tento rok stratili viac ako 31 % zo svojej hodnoty.

Americký výrobca elektromobilov Tesla prepustí viac ako 10 % svojej globálnej pracovnej sily. Vyplýva to z interného e-mailu, ktorý v pondelok rozposlal generálny riaditeľ Elon Musk.

Musk uviedol, že spoločnosť vykonala „dôkladnú revíziu organizácie“. Výsledné rozhodnutie jej umožní, aby bola štíhlejšia a inovatívnejšia, čo prinesie ďalší „cyklus rastovej fázy“. Dodal, že Tesla vyvíja „niektoré z najrevolučnejších technológií v oblasti automobilov, energetiky a umelej inteligencie“ a vopred poďakoval zostávajúcim zamestnancom za „ťažkú prácu, ktorá je pred nimi“.

Údajne prepustí až 20 %

Spravodajské weby Electrek a Business Insider s odvolaním sa na zamestnancov spoločnosti v pondelok uviedli, že Tesla sa údajne pripravuje na prepustenie až 20 % pracovnej sily. Výrobca elektromobilov zaznamenal totiž v 1. štvrťroku 2024 výrazný pokles predaja pre slabnúci dopyt a väčšiu a tvrdšiu konkurenciu v Číne, na jednom z jeho najväčších trhov.

Ku koncu roka 2023 mala Tesla 140 473 zamestnancov. Akcie automobilky tento rok stratili viac ako 31 % zo svojej hodnoty, k čomu prispeli aj slabé čísla za 1. štvrťrok.

Elon Musk.
Elon Musk. Zdroj: TASR
Domov
Zdieľať
Diskusia