Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Aneta Gospičová
30. apríla 2024, 15:29
Čas čítania 1:04

Z TV JOJ odchádza dlhoročná moderátorka a reportérka Júlia Zelenková. Televízia sa odklonila od kritických tém, tvrdí

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V televízii končí po 16 rokoch.

V televízii JOJ skončila dlhoročná moderátorka a reportérka Júlia Zelenková. Na pracovisku pôsobila od roku 2008. Ako dôvod odchodu uviedla odklon televízie od kritických tém.

„V pondelok som odvysielala svoje posledné štúdio a nevyrobím už ani žiadnu ďalšiu reportáž. Po 16 rokoch končím v TV JOJ. Odchádzam v dobrom a po zrelej úvahe. S vďakou za skvelých ľudí, s ktorými som mohla slobodne tvoriť, s pocitom, že sa nám spolu podarilo veľa dobrých vecí vo verejnom záujme,“ napísala v statuse.

Práca v televízii bola podľa jej slov poslaním, no postupne začala strácať zmysel. „Táto práca ma napĺňala a bola pre mňa poslaním. Nie je však tajomstvom, že mnohé redakcie teraz zažívajú ťažké časy a vyrovnávajú sa s tým po svojom. Napríklad aj určitým odklonom od kritických tém. Ja som postupne začala strácať zmysel v mojej práci a považujem za fér voči redakcii aj sebe hľadať ten zmysel inde. Ďakujem za všetko, bolo mi cťou,“ uviedla.

Zelenková sa venovala najmä témam justície, práva, bezpečnosti, súdom či domácej politike. Dlho pôsobila najmä v zahraničnom spravodajstve. V roku 2016 sa stala súčasťou tímu denného spravodajstva a hlavnej spravodajskej relácie Noviny TV JOJ.

Z televízie odišla aj tvár relácie Na hrane

Odchod z televízie nedávno oznámila aj moderátorka politickej diskusie Na hrane Jana Krescanko Dibáková. Ako dôvod uviedla rozdielne názory na vysielanie politického spravodajstva a na podobu relácie Na hrane. Svoje rozhodnutie oznámila na sociálnej sieti.

16. mája 2024, 15:00 Čas čítania 2:46 Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom

„Inak sa pozerám na dôležitosť politického spravodajstva, ktorého je už vo vysielaní viditeľne menej, na podobu vysielania pred prezidentskými voľbami a perspektívu relácie Na hrane, ktorej som odovzdala kus svojho života,“ napísala Krescanko Dibáková v statuse.

Domov
Zdieľať
Diskusia