Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
25. mája 2024 o 18:07
Čas čítania 0:27

V prímorskom chorvátskom meste sa otrávilo viacero ľudí. Voda z vodovodu bola kontaminovaná fekáliami

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Viacerých ľudí trápili zdravotné problémy.

V chorvátskom prímorskom meste Kaštel Lukšić vyšetruje polícia kontamináciu vodovodnej siete. Výkalmi sa otrávilo viacero ľudí, ktorí pili vodu z vodovodu, informuje portál Dnevnik.hr.

„Keďže niekoľko ľudí malo zdravotné problémy, bol informovaný Ústav verejného zdravotníctva, ktorý odobral vzorky vody na analýzu,“ priblížila polícia, ktorá celý prípad vyšetruje. 

Vodárenská spoločnosť tvrdí, že niekto vodovodnú sieť znečistil fekáliami zámerne. Podľa portálu Telegram.hr v potrubí nenašli žiadne praskliny. Firma varovala ľudí pred pitím vody a celý vodovodný systém začala preplachovať. 

„Odobrali sme vzorky z dvoch náhodne vybraných studní v oblasti a analýzy dopadli katastrofálne. Voda bola plná baktérií a fekálií. To potvrdilo našu tézu, že kontaminovaná voda bola do nášho systému vpustená nelegálne,“ tvrdí Ivica Perić, technický riaditeľ splitských vodární.

chorvátsko
Zdroj: Wikimedia Commons/Sandor Bordas
Späť
Zdieľať
Diskusia