Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
4. mája 2023, 18:59
Čas čítania 1:09

GTA Záhorie: Muži jazdili na premaľovaných a prerobených autách s cudzími značkami, takto si s nimi poradila polícia

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vynaliezaví vodiči si autá poskladali z rôznych vozidiel, doplnili ich rôznymi poznávacími značkami.

Polícia na Záhorí zadržala dvoch vodičov, ktorí jazdili s cudzími štátnymi poznávacími značkami. V Borskom Mikuláši zadržali vodiča jazdiaceho na premaľovanom aute.

„Jeden z policajtov si auto pamätal a vedel, že čierne auto bolo pôvodne červené a nesedeli ani jeho značky, keďže mu ich spolu s technickým preukazom prednedávnom zadržal. Hliadka dala vodičovi znamenie na zastavenie, no 29-ročný muž sa dal pred hliadkou na útek a následne to skúsil ešte behom. Po pár metroch ho však policajti dobehli, a keď zistil, že odpor je márny, začal spolupracovať,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.


Policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode, zaistili mu poznávacie značky, a keďže bol na slobode, hoci bol naňho okresným súdom vydaný zatykač, skončil v bratislavskej cele policajného zaistenia. Senickí policajti ho budú riešiť za jazdu v správnom konaní, kde mu hrozí ďalší postih.


„Ďalším zadržaným bol 26-ročný vodič, ktorého policajti chytili pri obci Borský Svätý Jur. Z auta vyrobil ,hybrid‘. Predná maska bola s logom Škody a osadené české značky, na zadnej strane to bolo už auto Seat s inými českými značkami, no emisnú a technickú kontrolu mal zase na slovenské značky,“ informovala krajská policajná hovorkyňa.


Po tomto zistení sa policajti snažili vodiča zastaviť. „Ani v tomto prípade vodič nezastavil a asi po dvoch kilometroch jazdy po poľnej ceste autom zapadol a dal sa na útek. Policajti ho dostihli a 26-ročného vodiča eskortovali do cely,“ doplnila Antalová.


Policajti zistili, že muž nemá vodičský preukaz a má dokonca uložený zákaz viesť motorové vozidlá. „Poverený policajt muža obvinil z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a v cele policajného zaistenia si posedí až do rozhodnutia súdu, ktorý rozhodne o jeho vine a treste. V rámci tzv. superrýchleho konania sa už onedlho postaví pred sudcu,“ uzavrela hovorkyňa.

Domov
Zdieľať
Diskusia