Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Ivan Koribanič TASR
13. mája 2023, 19:02
Čas čítania 0:35

Zelenského poradca: Ďalšia pomoc od Nemecka znamená porážku Ruska vo vojne na Ukrajine

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené
Zelenského poradca: Ďalšia pomoc od Nemecka znamená porážku Ruska vo vojne na Ukrajine
Zdroj: TASR/AP

Celková hodnota pomoci je 2,7 miliardy dolárov.

Nový rozsiahly balík vojenskej pomoci, ktorý v sobotu Kyjevu prisľúbilo Nemecko, je ďalším znakom toho, že Rusko svoju vojnu proti Ukrajine prehrá, uviedol ukrajinský prezidentský poradca Mychajlo Podoľak.

„Štáty deklarujú rozsiahle balíky obrannej pomoci pre Ukrajinu,“ upozornil poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ako dodal, naznačuje to, že Rusko je predurčené „prehrať a sadnúť si na lavicu historickej hanby“.

13. mája 2023, 9:41 Čas čítania 1:08 VIDEO: Takto ruskí vojaci utekali zo zákopov pri Bachmute. Ukrajine sa vďaka tomu podarilo získať významné kilometre VIDEO: Takto ruskí vojaci utekali zo zákopov pri Bachmute. Ukrajine sa vďaka tomu podarilo získať významné kilometre

Nemecké ministerstvo obrany v sobotu ohlásilo nový balík vojenskej pomoci Ukrajine v hodnote 2,7 miliardy dolárov. Dodávky budú okrem iného obsahovať 20 ďalších bojových vozidiel pechoty typu Marder, ako aj 30 tankov Leopard 1 a štyri systémy protivzdušnej obrany Iris-T-SLM.

Ukrajinské jednotky opätovne dobyli najmenej kilometer územia vo východoukrajinskom priemyselnom meste Bachmut. Stiahnutie ruských síl z niektorých tamojších pozícií odráža „závažný nedostatok dôveryhodných bojových jednotiek“, uviedlo v sobotu britské ministerstvo obrany. Aj to prispieva k tvrdeniam, že ruská armáda je na úpadku síl, zatiaľ čo tá ukrajinská s prichádzajúcou západnou technikou silnie.

Domov
Zdieľať
Diskusia