Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Viktor Kniš TASR
24. mája 2023, 20:52
Čas čítania 1:05

AKTUÁLNE: Zomrela speváčka Tina Turner

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Informoval o tom portál The Guardian s odvolaním sa na člena jej tímu.

Vo veku 83 rokov dnes zomrela americká speváčka Tina Turner. Dlhé roky bojovala s chorobou, ktorej podľahla vo svojom dome v Küsnachte pri Zürišskom jazere vo Švajčiarsku. Informoval o tom portál The Guardian s odvolaním sa na člena jej tímu. 

Umelkyňa sa preslávila hitmi What's Love Got to Do with It, The Best, We Don’t Need Another Hero alebo Typical Male.


Tina Turner začala kariéru v 50. rokoch minulého storočia počas prvých rokov rokenrolu a neskôr sa stala typickým zjavom hudobnej stanice MTV.


Vo videu k piesni "What's Love Got to Do with It", ktorá bodovala v hitparádach, bola stelesnením štýlu 80. rokov - kráčala ulicami New Yorku s ježatými blond vlasmi, v minisukni a topánkach s ihličkovými podpätkami.


Mala cit pre hudobné experimentovanie a balady s úprimnými textami.


Postupom času dostala prezývku kráľovná rocku a v 80. rokoch získala šesť zo svojich ôsmich hudobných cien Grammy. V tomto desaťročí mala vyše desať piesní v hitparáde TOP 40, napríklad "Typical Male", "The Best", "Private Dancer" a "Better Be Good to Me". V roku 1988 v brazílskom Riu de Janeiro prilákala 180 000 ľudí na svoj koncert a tak sa stal najväčším koncertom s jedným účinkujúcim.


V tom čase už bolo minulosťou jej manželstvo s gitaristom Ikeom Turnerom, ktorý bol alkoholovo a drogovo závislý. K Tine sa správala agresívne a fyzicky ju napádal. Predtým tvorili spevácke duo Ike & Tina Turner, ktoré vzniklo po ich svadbe v roku 1958. Manželstvo sa skončilo rozvodom v roku 1976.


V roku 1991 ich oboch uviedli do Rokenrollovej siene slávy.


Po Tine Tuner zostal manžel Erwin Bach, ktorého si vzala v roku 2013, a dvaja Ikeovi synovia, ktorých si adoptovala.

Domov
Zdieľať
Diskusia