Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Florián Meričko
6. júla 2023, 17:23
Čas čítania 0:58

Fico si v zahraničí vyslúžil nelichotivé ocenenie. Dostal sa na zoznam Putinových užitočných idiotov

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Na listinu ho zaradil britský týždenník The Economist.

Robert Fico si v zahraničí vyslúžil neslávne ocenenie. Britský týždenník The Economist ho v najnovšom vydaní zaradil na zoznam Putinových užitočných idiotov. Ako prvý na to upozornil portál Tvnoviny.sk.

The Economist si dlhodobo všíma známe osobnosti, ktoré priamo či nepriamo podporujú ruskú agresiu na Ukrajine. Na listine sa tak predseda strany Smer-SSD ocitol medzi menami ďalších európskych politikov ako Viktor Orbán či Marie Le Penová, ktorí sympatizujú s agresívnou politikou ruského prezidenta. 

Za najväčšieho európskeho spojenca Kremľa označil britský týždenník maďarskú vládu pod vedením Viktora Orbána. Tá pomoc pre Ukrajinu otvorene kritizuje a do krajiny naďalej dováža ruský plyn. Zároveň taktiež nesúhlasí s dovozom zbraní na Ukrajinu. Všetky tieto faktory sú hlavnou príčinou, prečo si Orbán vyslúžil miesto jednotky na zozname.

„V politike sa strany na krajnej pravici aj krajnej ľavici v mnohom nezhodujú. Avšak v súvislosti s Ukrajinou sa tieto extrémy často zbližujú v požiadavkách na okamžitý ‚mier‘, ktorý by v skutočnosti odmenil ruskú agresiu pôdou,“ dodáva The Economist.

Slovensko hodnotia pozitívne, výnimkou je bývalý premiér

Britský týždenník napriek nelichotivému oceneniu pre expremiéra Roberta Fica hodnotí Slovensko pozitívne. Od začiatku vojny si zahraniční novinári všímajú aktívnu pomoc zo strany našej krajiny. Dobre hodnotia aj darovanie stíhačiek, pre ktoré sa slovenská vláda rozhodla v prvej polovici tohto roka.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

The Economist však upozorňuje, že predvolebné prieskumy naznačujú, že by Fico mohol v najbližších voľbách zvíťaziť. Podľa ich slov existuje veľká šanca, že v septembri vyhrá strana „rusofilného ľavičiara Roberta Fica, ktorý obvinil ‚ukrajinských‘ fašistov z provokácie Putina“.

Fico sa objavil na zozname Putinových užitočných idiotov.
Fico sa objavil na zozname Putinových užitočných idiotov. Zdroj: TASR/AP, Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia