Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová TASR
15. novembra 2023, 11:33
Čas čítania 0:36

Veľká slovenská banka definitívne odišla z ruského trhu. Zásadný krok musel schváliť aj Putin

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Informoval o tom v stredu hovorca banky Milan Janásik.

J&T BANKA definitívne odchádza z ruského trhu. Dcérsku firmu J&T BANK AO kúpil ruský holding Bjurokrat. Celý proces trval viac ako jeden rok, pretože spoločnosť potrebovala dodržať všetky právne predpisy v Rusku aj Európskej únii. Detaily transakcie spoločnosti nezverejnili.

„Viac než rok trvajúci proces vyžadujúci dodržanie súladu s právnymi predpismi tak v Rusku, ako aj v Európskej únii bol úspešne ukončený. Obchodné strany sa dohodli, že detaily transakcie nebudú zverejňovať,“ doplnil hovorca banky Milan Janásik.

Odchod zahraničných firiem vrátane bánk z ruského trhu je komplikovaný. Po minuloročnej invázii Ruska na Ukrajinu uvalili západné štáty na Moskvu rozsiahle sankcie, na čo Rusko reagovalo odvetnými opatreniami. Ich súčasťou boli aj opatrenia, ktoré zahraničným firmám sťažili odchod z ruského trhu.

Ich možnosti okrem postoja Moskvy komplikujú aj samotné západné sankcie. Tie na jednej strane tlačia na zahraničné banky a podniky, aby Rusko opustili, na druhej rovnaké sankcie hrozia aj potenciálnym kupcom týchto aktív, čo znižuje počet záujemcov.

j&t
Zdroj: Wikimedia Commons/JiriMatejicek
Domov
Zdieľať
Diskusia