Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
10. januára 2024, 11:14
Čas čítania 0:55

AKTUÁLNE: Obžalovaný z vraždy Daniela Tupého ide na slobodu. Advokáta Puškára prepustia na kauciu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Rozhodnutie je podľa Krajského súdu v Bratislave právoplatné.

Advokáta Adama P., obžalovaného v kauze vraždy študenta Daniela Tupého, prepustia z väzby na slobodu. Súd prijal peňažnú záruku, obžalovaný musí nosiť monitorovací náramok na kontrolu pohybu. Stredajšie rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave je právoplatné. Informáciu priniesol hovorca súdu Pavol Adamčiak.

O prepustení Adama P. z väzby rozhodol Mestský súd Bratislava I už v decembri 2023. Prokurátorka však podala sťažnosť, ktorú bratislavský krajský súd v stredu zamietol.
„Senát odvolacieho súdu vychádzal pri rozhodovaní z toho, že v priebehu trestného konania nedochádza k zosilňovaniu dôvodnosti trestného stíhania voči obžalovanému, a preto sa ustálený dôvod väzby oslabuje,“ priblížil hovorca.


Doplnil, že dôvody väzby u obžalovaného boli nahradené peňažnou zárukou v sume 50 000 eur v spojení s dohľadom probačného a mediačného úradníka a s využitím technického prostriedku na kontrolu pohybu kontrolovanej osoby.

Puškár odmietol vypovedať

Hlavné pojednávanie v prípade vraždy študenta Daniela Tupého sa začalo na bratislavskom mestskom súde 15. novembra 2023. Obžalovaný vypovedať odmietol.


Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 vo večerných hodinách v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Na študentov zaútočila pri petržalskom brehu Dunaja skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Zranenia utrpeli viacerí ľudia.


Zločin vyvolal množstvo reakcií odsudzujúcich násilie a prejavy neonacizmu. Polícia pracovala v minulosti aj s verziou, že vraždu mohli mať na svedomí muži z podsvetia. V kauze pôvodne obžalovali päť osôb, Richardovi H. hrozilo desať až 15 rokov. Okresný súd Bratislava I ich v júni 2009 oslobodil.

Adam Puškár.
Adam Puškár. Zdroj: TASR∕Pavol Zachar
Domov
Zdieľať
Diskusia