Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
15. januára 2024, 15:39
Čas čítania 0:26

Talianske mesto plánuje pokutovať pľuvanie na ulici. Ďalší zákaz o kúpaní v mori smeruje najmä proti menšinám

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Starostka plánuje niekoľko nových zákazov.

V talianskom turistickom meste Monfalcone chcú dovolenkárov pokutovať za pľuvanie na ulici. Starostka mesta potvrdila, že výška finančného trestu by bola od 30 do 200 eur. Podobné opatrenia už severotalianske mesto zaviedlo za odhadzovanie ohorkov z cigariet, píše taliansky portál Il Giornale

Starostka, ktorá je členkou vládnucej strany Liga, informovala aj o tom, že pokutovať budú aj ľudí, ktorí sa rozhodnú kúpať v niečom inom ako v plavkách. Toto vyjadrenie smerovala najmä voči ženám z prisťahovaleckých komunít.

Starostka v roku 2023 zároveň uzavrela niekoľko modlitebných centier v meste, proti čomu sa konali veľké protesty moslimov. Mesto ďalej avizovalo, že plánujú regulovať počty žiakov v triedach tak, aby v nich imigranti nemali väčšinu.

plaz, slnecnik, leto
Zdroj: Unsplash/Etienne Girardet/voľne na použitie
Domov
Zdieľať
Diskusia