Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
31. januára 2024, 15:28
Čas čítania 0:48

Rusko vníma cvičenie NATO ako bezpečnostnú hrozbu. Zúčastní sa na ňom 90-tisíc vojakov

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Rusko vníma cvičenie aliancie NATO Steadfast Defender 2024 ako hrozbu.

Rusko vníma vojenské cvičenie aliancie NATO, ktoré sa pod názvom Steadfast Defender 2024 začalo v Európe, ako hrozbu pre svoju bezpečnosť. Uviedol to v stredu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov s tým, že v ponímaní Ruska je NATO nástrojom konfrontácie.

Na cvičení Steadfast Defender 2024 – najväčšieho od cvičenia Reforger v roku 1988, počas studenej vojny – sa zúčastní približne 90-tisíc vojakov.

Peskov tvrdil, že aliancia NATO bola koncipovaná a vytvorená pod vedením Spojených štátov amerických ako nástroj konfrontácie a svoju vojenskú infraštruktúru buduje smerom k ruským hraniciam „už niekoľko desaťročí, bez prestávky“.

„Samozrejme, že je to pre nás hrozba, tak sa k nej správame a neustále prijímame vhodné opatrenia na jej riešenie,“ povedal Peskov v odpovedi na otázku, či Rusko toto vojenské cvičenie považuje za hrozbu.

Cvičenie sa bude konať do konca mája

Cvičenie Steadfast Defender 2024 potrvá štyri mesiace – od 31. januára do 31. mája. Zúčastňujú sa na ňom stovky kusov techniky a približne 90-tisíc príslušníkov armád zo všetkých krajín NATO.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Program cvičenia je navrhnutý tak, aby simuloval reakciu NATO na útok súpera, akým je Rusko. Zapojí sa doň aj približne 50 plavidiel. Manévre budú pozostávať zo série menších cvičení a budú sa konať v lokalitách od Severnej Ameriky po východné krídlo NATO, blízko ruských hraníc.

nato
Zdroj: TASR/Barbora Vizváryová
Domov
Zdieľať
Diskusia