Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
12. februára 2024, 10:22
Čas čítania 0:44

Na Bazoši sa snažil predať Mein Kampf, no takmer prišiel o 10-tisíc eur. Polícia varuje pred podvodnými taktikami

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Mužovi na portáli Bazos.sk poslal podvodník falošnú webovú adresu banky.

Muža, ktorý na portáli Bazos.sk predával historické knihy vrátane diela Mein Kampf, takmer okradol podvodník. Ten zaslal predajcovi falošnú webovú adresu Tatrabanky, cez ktorú sa snažil ukradnúť tisíce eur, informuje o tom Žilinak.sk.

„Komunikovali sme cez Whatsapp s normálnym číslom a fotkou. Krátko nato poslal link Packeta kuriéra, kam poukázal údajne prostriedky na prevzatie za zásielku. Tá webová adresa vyzerala úplne normálne, klikol som na to, ocitol som sa vo svojom rozhraní Tatra banky. To vyzeralo identicky ako moje prostredie v internetbankingu. Tam som sa prihlásil a vzápätí som zistil prostredníctvom SMS, že mi prostriedky odišli z osobného účtu,“ opísal svoju skúsenosť podvedený muž.

Následne kontaktoval infolinku banky, ktorá našťastie stihla platby odosielané na účet vo Veľkej Británii zastaviť v pravý čas. Banka mužovi odporučila podať trestné oznámenie.

Polícia varuje pred podobnými podvodmi

Podľa polície majú podvodníci čoraz dôveryhodnejšie taktiky. Snažia sa navodiť dojem, že sú vážené osoby, ktoré nechcú nikoho okradnúť. Často vystupujú pod titulom, ako napríklad doktor. „Nikdy neposielajte údaje zo svojej karty neznámej osobe. Emaily, ktoré vás chcú uchlácholiť tým, že k vám príde kuriér a nemusíte sa o nič starať, sú podvodné,“ apelujú policajti.

Mein Kampf
Zdroj: Bazoš.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia