Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
28. februára 2024, 21:32
Čas čítania 0:29

Napadne Rusko ďalšiu európsku krajinu? Opakuje sa podobný scenár ako pri invázii na Ukrajinu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Moskva ochranu Podnesterska označila za prioritu, Moldavsko však hovorí o propagande.

Rusko v stredu oznámilo, že jeho prioritou je ochrana obyvateľov Podnesterska, ktoré v ten istý deň požiadalo Moskvu o ochranu pred tlakom Moldavska. Kišiňov požiadavku svojho odštiepeneckého regiónu označil za propagandistické vyhlásenia. 

„Ochrana záujmov obyvateľov Podnesterska, našich krajanov, je jedna z priorít,“ uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí. Opakuje sa tak podobný scenár ako pri invázii na Ukrajinu.

Moldavská vláda v stredu požiadavku podnesterského parlamentu odmietla a označila ju za propagandistické vyhlásenie, uviedol na sociálnej sieti Telegram moldavský vicepremiér Oleg Serebrian. Vláda podľa jeho slov zároveň pripomenula, že región Podnestersko má prínos z mierovej a bezpečnostnej politiky a hospodárskej integrácie s Európskou úniou.

Podnesterská republika sa nachádza juhozápadne od Ukrajiny. V roku 1992 vyhlásila nezávislosť, medzinárodne však nebola uznaná a je považovaná za súčasť Moldavska.

putin, podnestersko
Zdroj: TASR/AP, Flickr/Clay Gilliland
Domov
Zdieľať
Diskusia