Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
8. marca 2024, 19:24
Čas čítania 1:00

Jaguar Land Rover plánuje postaviť novú výrobnú halu. Na západe Slovenska vytvorí vyše 250 pracovných miest

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V závode aktuálne pracuje takmer 5-tisíc zamestnancov.

Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovakia plánuje vybudovať v Nitre novú výrobnú halu na výrobu batériových jednotiek a rozšíriť halu montáže a finalizácie. Súčasťou projektu je aj vybudovanie spevnenej plochy, na ktorej bude inštalovaný mobilný stan, uviedla spoločnosť v dokumente predloženom na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

Pre prevádzku montáže batérií (Powertrain) vydalo Ministerstvo životného prostredia SR vo februári 2019 rozhodnutie zo zisťovacieho konania. Investor uvažoval o zastavanej ploche 48 000 štvorcových metrov. Aktuálne predložený zámer počíta s rovnakou technológiou výroby batérií, avšak s menšou zastavanou plochou.

8. marca 2024, 8:55 Čas čítania 1:00 Slovensku vraj chýba 100-tisíc pracovníkov v automobilkách. Fico v tom vidí cestu na bližšiu spoluprácu so Srbskom Slovensku vraj chýba 100-tisíc pracovníkov v automobilkách. Fico v tom vidí cestu na bližšiu spoluprácu so Srbskom

150 000 batérií ročne

Výrobným programom prevádzky bude montáž batériových modulov a veľkých batérií.
Účelom navrhovanej prevádzky je montáž prefabrikovaných batériových článkov do modulov, ktoré budú následne nainštalované do vozidiel. Kapacita výroby bude 150 000 batérií ročne.

V objekte sa bude nachádzať aj linka na povrchovú úpravu kovov, kde sa budú povrchovo upravovať rámy na batérie. Súčasťou oznámenej investície bude aj dobudovanie prístavby montážnej haly. Montážna dielňa podvozkov (Chassis) vznikne rozšírením existujúceho objektu T&F (Trim and Final). Na skladovanie materiálu pre výrobu a hotových výrobkov bude slúžiť mobilný stan.

Budú pracovať na tri zmeny

V nových prevádzkach budú zamestnanci pracovať v troch zmenách. Predpokladaný počet zamestnancov v prevádzke montáže batérií je 139 osôb na jednej zmene, v prevádzke montážnej dielne podvozkov 115 osôb na zmene a v sklade 10 pracovníkov na zmene.

Výrobný areál závodu Jaguar Land Rover Slovakia je umiestnený v priemyselnom parku Nitra-sever. Maximálna ročná výrobná kapacita predstavuje 150 000 vozidiel. V závode pracuje zhruba 4 900 interných zamestnancov a 200 zamestnancov dodávateľov.

Závod Jaguar Land Rover v Nitre.
Závod Jaguar Land Rover v Nitre. Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Domov
Zdieľať
Diskusia