Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. apríla 2024, 9:43
Čas čítania 0:49

AKTUÁLNE: 12-ročný žiak strieľal vo fínskej škole. Zranených je niekoľko ľudí

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Polícia zadržala podozrivého.

Aktualizované (12:40) – Jedno z postrelených detí zraneniam podľahlo.

Dvanásťročný chlapec strieľal v utorok ráno z ručnej zbrane v škole v meste Vantaa na okraji Helsínk a zranil tri deti, oznámila polícia. Dodala, že útočník je vo väzbe.


Školu vo Vantaa navštevuje okolo 800 žiakov a má 90 zamestnancov. Deti v prvom až deviatom ročníku sú vo veku sedem až 15 rokov.


„Pri streleckom incidente boli zranené deti,“ uviedla polícia krátko po 10.00 h miestneho času (09.00 h SELČ) s tým, že ranených odviezli do nemocnice. Rodičia žiakov navštevujúcich školu médiám povedali, že k streľbe došlo v triede.


Polícia prijala hlásenie o streľbe o 09.08 h. Neskôr uviedla, že podozrivý a zranení sú všetko deti vo veku 12 rokov. Po streľbe mesto Vantaaa aktivovalo krízový štáb, informovali miestne médiá.


V aktualizovanej správe okolo 11.30 h polícia informovala, že podozrivého zadržala v oblasti Helsínk, správal sa „pokojne“ a mal pri sebe strelnú zbraň. Polícia ešte pred zadržaním strelca vyzvala ľudí, aby sa vyhýbali tejto oblasti a zdržiavali sa vnútri budov. „Neotvárajte dvere cudzím ľuďom,“ dodala vtedy vo varovaní.


„Môžem si len predstavovať, akú bolesť a obavy zažívajú v týchto chvíľach mnohí rodičia. Podozrivého sa podarilo chytiť, situáciu rieši polícia,“ uviedla na sociálnej sieti X ministerka vnútra Mari Rantanenová.

Domov
Zdieľať
Diskusia