Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Nina Miščíová TASR
10. júla 2024 o 16:10
Čas čítania 0:37

Rusko umlčalo Českú republiku. Našim susedom zabránilo vystúpiť v OSN s kritickým prejavom

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Česko chcelo kritizovať ruský útok na ukrajinskú nemocnicu.

  • Rusko zabránilo Česku, aby v Bezpečnostnej rade OSN vystúpilo s prejavom, v ktorom chcelo kritizovať pondelkový útok na detskú nemocnicu v Kyjeve.
  • Ministerstvo zahraničných vecí ČR preto prejav odovzdalo ruskému veľvyslancovi.

Prečo je to dôležité: Rusko, ktoré je vo vojne na Ukrajine agresorom, sa snaží potlačiť kritiku aj pri medzinárodných vystúpeniach.

Citát: „Je viac než zrejmé, že argumenty typu ,úder nedopatrením‘ alebo ,spôsobila to ukrajinská protivzdušná obrana‘ tu nemajú žiadnu váhu. Ruská armáda musela dobre vedieť, na aké civilné ciele mierila a aké škody tieto útoky spôsobia,“ uviedlo Česko v neprednesenom prejave.

Širší kontext: V pripravenom príspevku chcela ČR opätovne odsúdiť pondelkový útok Ruska na detskú nemocnicu v Kyjeve, ktorý je podľa nej za hranicou únosnosti. ČR tiež zdôraznila, že útoky na civilistov sú vojnové zločiny, sú neprijateľné a musia okamžite skončiť. Podotkla, že Rusko však úplne ignoruje medzinárodné právo aj požiadavky na trvalý a spravodlivý mier.

Prečítaj si aj tieto články: 

9. júla 2024 o 18:40 Čas čítania 0:30 Kremeľ ide po manželke zosnulého Navaľného. Vydali na ňu zatykač, situácia sa vyostruje Kremeľ ide po manželke zosnulého Navaľného. Vydali na ňu zatykač, situácia sa vyostruje
9. júla 2024 o 16:49 Čas čítania 0:33 NATO sa pripravuje na potenciálny útok Ruska, odhalilo plány. Aliancii však chýbajú tisícky vojakov NATO sa pripravuje na potenciálny útok Ruska, odhalilo plány. Aliancii však chýbajú tisícky vojakov
9. júla 2024 o 9:57 Čas čítania 0:41 Poľská armáda organizuje letné kurzy, kde ľudí učí hádzať granáty či strieľať. Krajina sa citeľne obáva o bezpečnosť Poľská armáda organizuje letné kurzy, kde ľudí učí hádzať granáty či strieľať. Krajina sa citeľne obáva o bezpečnosť
Domov
Zdieľať
Diskusia