Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
9. júna 2023, 12:10
Čas čítania 0:36

Hladné medvede, ktoré v Ružomberku ničia cintorín, postihne smutný koniec. Ochranári rozhodli, ako chcú útokom zabrániť

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Medveďom zachutil vosk zo sviečok na ružomberskom cintoríne.

Medvede, ktoré už niekoľko dní ničia cintorín v Ružomberku, ochranári usmrtia. Podľa informácií portálu Nový Čas hroby pravidelne navštevuje až 5 jedincov. Dvom samcom a samici s mladými zachutil vosk zo sviečok, ktorý obsahuje bravčovú či hovädziu prímes. 

Napriek plašeniu medvede stále ohrozujú obyvateľov, a tak ministerstvo životného prostredia rozhodlo, že zásahový tím dva samce zo skupiny usmrtí.

Medvede už nevedia vyplašiť

„Odchytíme ich a nasledovať bude eutanázia. Prichádza iba tento spôsob do úvahy, keďže cintorín je pri meste a zvieratá už nereagujú na plašenie. Medveď odbehne dvadsať metrov, ide na kraj plota a o tri minúty je naspäť,“ povedal člen zásahového tímu Marek Veverica.

Primátor mesta Ružomberok musel pre medvede požiadať verejnosť, aby obmedzila návštevu cintorína v Ružomberku vo večerných a v skorých ranných hodinách. Na cintoríne posilnili policajné hliadky, no ani to proti medveďom nezaberá. 

Ochranári dúfajú, že odchyt dvoch medveďov medvedicu s mladými vystraší a na cintorín viac chodiť nebude.

ružomberok
Zdroj: TASR/Miroslava Mlynárová
Domov
Zdieľať
Diskusia