Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. augusta 2023, 19:23
Čas čítania 0:25

V Nemecku vyrazili do ulíc snežné pluhy. To, čo odhŕňajú, nie je sneh

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené
V Nemecku vyrazili do ulíc snežné pluhy. To, čo odhŕňajú, nie je sneh
Zdroj: TASR/AP/Schulz/SDMG/dpa-Bildfunk

Do odstraňovania následkov búrky a krupobitia v meste sa zapojilo 250 členov hasičského zboru.

Mesto Reutlingen v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko na juhozápade Nemecka zasiahla búrka sprevádzaná intenzívnym krupobitím.

Na odstránenie krúp z ulíc mesta museli preto miestne úrady nasadiť snežné pluhy. V sobotu to uviedla agentúra AFP, informuje TASR.

Silná búrka s krupobitím sa Reutlingenom prehnala v piatok popoludní. Podľa miestnych úradov krúpy na niektorých miestach vytvorili až 30 centimetrov vysokú pokrývku, ktorú bolo potrebné odstrániť snežnými pluhmi.

Búrka poškodila aj mestský kanalizačný systém, čo spôsobilo, že voda zaplavila garáže a pivnice miestnych obyvateľov. Aj hladina rieky Echaz, ktorá Reutlingenom preteká, sa v priebehu piatich minút zvýšila o 1,5 metra a nakrátko sa vyliala z koryta, nespôsobila však nijaké závažnejšie škody.

Domov
Zdieľať
Diskusia