Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
8. augusta 2023, 12:55
Čas čítania 0:43

Vodiči na Slovensku budú môcť v týchto prípadoch jazdiť po diaľnici úplne zadarmo. Ministerstvo zverejnilo detaily

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V prípade obchádzok vodiči nebudú musieť platiť za využitie diaľnic.

Úseky diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré sa dajú využiť ako obchádzkové trasy pri rekonštrukciách ciest I. triedy v ich blízkosti, budú dočasne vyňaté zo spoplatnenia. Krátkodobé odpustenie povinnosti kúpiť si diaľničnú známku za prejazd vybranými úsekmi diaľnice sa bude týkať áut do 3,5 tony. Informovalo o tom ministerstvo dopravy v stredu.


„Naším cieľom je, aby sa opravy a rekonštrukcie dotkli občanov čo najmenej. Preto zavádzame toto nové pravidlo a nastavujeme interné procesy tak, aby bolo všetko administratívne dotiahnuté ešte pred začiatkom prác na ceste,“ uviedol minister dopravy Pavol Lančarič.

Zadarmo len na obmedzený čas

Úseky budú zo spoplatnenia podľa MD vyňaté len počas trvania obmedzení na cestách, pričom bude možné vyňať len také úseky diaľnic a rýchlostných ciest, na ktorých tento ústupok nebude možné zneužívať.


Rezort dopravy pred niekoľkými týždňami dočasne vyňal zo spoplatnenia úsek rýchlostnej cesty R1, ktorým vodiči obchádzajú uzavretý most ponad železnicu v Seredi.

27. októbra 2023, 12:00 Čas čítania 3:00 Farba tvojho oblečenia ti vie zachrániť život. Toto sú dôvody, prečo na výbere outfitu naozaj záleží Farba tvojho oblečenia ti vie zachrániť život. Toto sú dôvody, prečo na výbere outfitu naozaj záleží

Rovnako rozhodol o tom, že vodiči budú môcť bezplatne využiť úsek diaľnice D1 Triblavina – Zlaté Piesky počas rekonštrukcie cesty I/61 medzi Ivankou pri Dunaji a Bernolákovom, čo sa však zatiaľ ministerstvu nepodarilo administratívne uzavrieť.

Domov
Zdieľať
Diskusia