Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Radka Klučárová
13. septembra 2023, 9:30
Čas čítania 0:41

Obrovská korporácia začala na Slovensku hromadne prepúšťať. Výpoveď dostalo takmer 200 zamestnancov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Tisíce zamestnancov po celom svete sa pre spoločnosť IBM stalo nadbytočnými. Do konca októbra na Slovensku prepustia takmer dve stovky.

Americká korporácia IBM má na Slovensku v pláne veľké prepúšťanie. O prácu príde podľa všetkého 188 zamestnancov. Vyplýva to z minuloročnej účtovnej závierky firmy, informuje Forbes. 

Technologický gigant, ktorý zamestnáva 290-tisíc ľudí po celom svete, si chce týmto krokom udržať efektivitu. „Spoločnosť prijala rozhodnutie o organizačných zmenách, na základe ktorého sa 188 zamestnancov stalo nadbytočnými a spoločnosť pristúpila k hromadnému prepúšťaniu s predpokladaným skončením procesu prepúšťania k 31. októbru 2023,“ uviedla IBM International Services Centre. 

Niektoré pracovné pozície sa pre firmu stali hospodárne neefektívne. O prácu prídu aj zamestnanci v ostatných regiónoch. Centrála spoločnosti totiž v súvislosti so slabým výsledkom posledného kvartálu roka 2022 ohlásila prepúšťanie až 3 900 zamestnancov.

Ľudí nahradí umelá inteligencia 

Arvind Krishna, CEO spoločnosti, pred pár mesiacmi uviedol, že zamestnancov na určitých pozíciách postupne nahradí umelá inteligencia.

„Viem si ľahko predstaviť, že 30 percent z nich bude nahradených umelou inteligenciou a automatizáciou v priebehu piatich rokov,“ povedal v rozhovore pre Bloomberg. 

Firma už pozastavila nábor nových zamestnancov. Týka sa to predovšetkým back-office pozícií ako HR či ďalšie administratívne miesta.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Unsplash/Mikita Yo
Domov
Zdieľať
Diskusia